Acasă Actualitatea Un biciclist din Carei n-a oprit la STOP și a fost lovit...

Un biciclist din Carei n-a oprit la STOP și a fost lovit de o mașină

0

Zilele trecute, polițiștii rutieri careieni au fost sesizați, cu privire la faptul că în municipiul Carei a avut loc un eveniment rutier, soldat cu vătămarea corporală a unei persoane.



Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat, de 54 de ani, din Carei, în calitate de biciclist, nu a respectat semnificația indicatorului STOP, a pătruns în intersecție și a intrat în coliziune cu un autoturism, condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Satu Mare.

În urma impactului a rezultat vătămarea corporală ușoară a biciclistului. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind zero.

Ambilor bărbați li s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii unei eventuale alcoolemii.

Verificările în cauză continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

s='code-block code-block-6' style='margin: 8px 0; clear: both;'>






Adsense