Acasă Fotbal Să vină mai repede Dan Petrescu? CFR se întoarce fără punct de...

Să vină mai repede Dan Petrescu? CFR se întoarce fără punct de la Constanța

1

Etapa a 5-a din playofful Ligii 1 la fotbal a debutat vineri cu meciul Farul Constanța – CFR Cluj.

Farul Constanța a obținut o victorie solidă împotriva echipei CFR Cluj, marcând trei goluri spectaculoase. Louis Munteanu a deschis scorul pentru Farul în minutul 22, iar apoi Cojocaru a marcat al doilea gol în minutul 42, consolidând avantajul echipei. În repriza a doua, Grameni a continuat seria de goluri cu un șut de excepție în minutul 67, ducând scorul final 3-0 în favoarea Farului Constanța. Apoi, Otele a redus din handicap în minutul 77. Dar un minut mai târziu, același Cojocaru face 4-1 pentru campioana României en-titre. Într-un final, Farul a mai marcat o dată, iar scorul a fost 5-1.

Pentru CFR Cluj urmează deplasarea de la Craiova din 25 aprilie, iar Farul va primi vizita Rapidului în 24 aprilie.

Farul: Buzbuchi – M. Popescu, Larie, Gustavo Marins, Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Grigoryan, Munteanu, Cojocaru. Rezerve: Mușat, Sîrbu, Grosu, Dănuleasă, Nedelcu, Boli, Popescu, Casap, Stoian, Andronache, Rivaldinho.

CFR Cluj: Sava – Manea, Kresic, Boben, Camora – Muhar, Keita, Avounou – Deac, Bîrligea, Otele. Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Mogoș, Radu, Aussi, R. Filip, Tachtsidis, Fica, El Kaddouri, Serebe, Michael.