Acasă Fotbal S-a încheiat meciul Lotus Felix – Olimpia MCMXXI Satu Mare!

S-a încheiat meciul Lotus Felix – Olimpia MCMXXI Satu Mare!

0

Olimpia MCMXXI Satu Mare a jucat vineri în deplasare în cadrul etapei a 4-a din playout-ul Ligii a 3-a, Seria a 10-a.

Băieții antrenați de Giuseppe Funicello s-au deplasat la Sânmartin unde au întâlnit-o pe Lotus Băile Felix.

N-a fost un meci cu goluri ci cu gol. În prima repriză nu s-a marcat, iar bihorenii au modificat tabela după 10 minute din repriza a doua. Din păcate cei care s-au uitat la meci pe frftv nu au văzut golul deoarece fix atunci a mers o reluare. În continuare nu s-a mai trimis mingea în poartă, iar Lotus Felix – Olimpia MCMXXI Satu Mare s-a încheiat cu scorul de 1-0.

Lotus Băile Felix: Barabas – Pașca, Oltean, Lupșe, Arsene, Gheban, Ciurcui, Negru, Cucu, Gytye, Duma. Rezerve: Cosma, Osvat, Balint, Sala, Tamas, Bochiș, Morar.

Olimpia MCMXXI: Siwiec – Aidebe, Feher, Batin, Orvos, Caba, Hackaa, Emeriau, Ștef (cpt.), Duca, Feier. Rezerve: Șugar, Mroz, Olteanu, Tomșa, Chamacho, Sătmărean, Godja, Ploeșteanu, Bodea. Antrenor: Giuseppe Funicello.

Celelalte două meciuri ale etapei, Victoria Carei – Sănătatea Cluj și Minaur Baia Mare – Mineru Dej se vor juca sâmbătă, de la ora 17.00.

Pentru echipa sătmăreană urmează meciul cu Victoria Carei de pe teren propriu.

A cikk automatikusan lefordítva magyarra

Nem volt gól nélküli meccs, csak gól volt. Az első félidőben nem született gól, és a második félidőben 10 perc elteltével a Bihar megyeiek módosították az eredményt. Sajnos azok, akik a frftv-n nézték a mérkőzést, nem látták a gólt, mert éppen akkor mutattak visszajátszást. További gólok nem születtek, és a Lotus Felix – Olimpia MCMXXI Satu Mare mérkőzés 1-0-s eredménnyel zárult.

Lotus Băile Felix: Barabas – Pașca, Oltean, Lupșe, Arsene, Gheban, Ciurcui, Negru, Cucu, Gytye, Duma. Cserék: Cosma, Osvat, Balint, Sala, Tamas, Bochiș, Morar.

Olimpia MCMXXI: Siwiec – Aidebe, Feher, Batin, Orvos, Caba, Hackaa, Emeriau, Ștef (cpt.), Duca, Feier. Cserék: Șugar, Mroz, Olteanu, Tomșa, Chamacho, Sătmărean, Godja, Ploeșteanu, Bodea. Edző: Giuseppe Funicello.

A forduló másik két mérkőzését, a Victoria Carei – Sănătatea Cluj és a Minaur Baia Mare – Mineru Dej mérkőzéseket szombaton, 17.00 órakor játsszák.

A satu mare-i csapat következő mérkőzése a Victoria Carei otthonában lesz.