Acasă Fotbal S-a încheiat meciul Crișul Sântandrei – CSM Olimpia Satu Mare!

S-a încheiat meciul Crișul Sântandrei – CSM Olimpia Satu Mare!

1

CSM Olimpia Satu Mare a jucat sâmbătă în deplasare în cadrul etapei a 4-a din playofful Ligii a 3-a, Seria a 10-a. Băieții antrenați de Cosmin Iuhas au întâlnit-o pe Crișul Sântandrei.

Încă din primele două minute s-a observat o poftă de joc de partea ambelor echipe. Tabela a fost modificată prematur de către gazde. În minutul 14, Ionuț Ban a deschis scorul pentru Crișul Sântandrei. Acesta a primit mingea în careu pe partea stângă și a șutat sec la colțul lung, învingându-l pe portarul echipei sătmărene. În continuare, gazdele au fost cele mai periculoase, cu ocazii importante. S-a observat și o slăbiciune în partea dreaptă a defensivei sătmărene, de unde se mai puteau marca goluri în prima repriză. În minutul 43, Mansour a făcut pe eroul, refuzând să cadă în careu, și să obțină un penalty, după ce a fost agățat de portarul Crișului. Jucătorul de la CSM Olimpia a continuat și a trimis mingea mult peste poartă, aproape în stradă. Prima repriză s-a încheiat cu avantajul minim al bihorenilor.

În repriza a doua, sătmărenii n-au reușit să egaleze. Ba mai mult, bihorenii au reușit să-și dubleze avantajul prin același Ionuț Ban. Crișul Sântandrei – CSM Olimpia Satu Mare s-a încheiat de scorul de 2-0.

Crișul Sântandrei: Anca Trip – Hadadea, Oros, Stan, Ban, Gondor, Achim (cpt.), Sorian, Maghiar, Popescu, Hora. Rezerve: Crîng, Turcan, Prundaru, Tifra, Pașca, Mailinger, Trip, Ntchinda, Balogh.

CSM Olimpia: Todorean – Burdeț, Negru, Copaci, Oanea, Chinde, Micaș, N. Pop, Lazăr (cpt.), Zsiga, Mansour. Rezerve: Moldovan, Zbona, Zamfir, Lucaci, Balla, Samake, Ferenți, Sabău, Prodan. Antrenor: Cosmin Iuhas.

În celălalt meci al etapei, jucat vineri, CSM Sighetu Marmației a câștigat cu SCM Zalău, scor 3-2.

În etapa a 5-a se întâlnesc: CSM Olimpia Satu Mare – SCM Zalău (sâmbătă, 27 aprilie, ora 17.00), Crișul Sântandrei – Sighetu Marmației.