Acasă Fotbal S-a anunțat oficial brigada de arbitri de la CFR Cluj – FCSB!

S-a anunțat oficial brigada de arbitri de la CFR Cluj – FCSB!

0

Duminică se joacă meciul dintre CFR Cluj și FCSB, din etapa a patra a play-off-ului.

CFR Cluj și-a recâștigat încrederea în runda anterioară, punând capăt seriei de rezultate negative pe terenul Rapidului. Victoria entuziasmantă a “feroviarilor” îi revitalizează înaintea acestui meci, iar revenirea lui Dan Petrescu pe banca tehnică aduce un suflu nou echipei ardelenilor.

Pe de altă parte, FCSB continuă să își croiască drumul către un prim titlu de campioană după o pauză de nouă ani. “Roș-albaștrii” au înregistrat trei victorii consecutive în play-off, iar acest meci îi va pune la încercare în mod cert.

De puține minute s-a anunțat brigada de arbitri. La centru se va afla craioveanul Sebastian Colțescu. Dar iată întreaga brigadă:

Duminică, 14 aprilie, Stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj-Napoca va găzdui acest duel de titani, cu începere de la ora 21:00. Partida va fi transmisă pe trei posturi TV: Digi Sport 1, Prima Sport 1 și Orange Sport 1.

Formații probabile:

CFR Cluj: Sava – Manea, Boben, Ilie, Abeid – Muhar, Keita, Avounou – Deac, Bîrligea, Otele.

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Chiricheș, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru – Radaslavescu, Băluță, Coman.

English version

On Sunday, the match between CFR Cluj and FCSB will take place, marking the fourth round of the playoff phase.

CFR Cluj regained their confidence in the previous round by putting an end to their negative streak on Rapid’s turf. The exciting victory of the “railwaymen” revitalizes them before this match, and the return of Dan Petrescu to the technical bench brings a new spirit to the Transylvanian team.

On the other hand, FCSB continues to pave their way towards a first championship title after a nine-year hiatus. The “red and blues” have recorded three consecutive victories in the playoffs, and this match will surely test them.

Just a few minutes ago, the referee team was announced. Sebastian Colțescu, from Craiova, will be at the center. Here is the entire refereeing team:

On Sunday, April 14, Dr. Constantin Rădulescu Stadium in Cluj-Napoca will host this clash of titans, starting at 9:00 PM. The match will be broadcasted on three TV channels: Digi Sport 1, Prima Sport 1, and Orange Sport 1.