Acasă Fotbal Programul de la Euro 2024! Când joacă naționala României

Programul de la Euro 2024! Când joacă naționala României

0

În 14 iunie începe Campionatul European la fotbal din Germania. Se anunță a fi o ediție spectaculoasă cu meciuri interesante. Acolo este și România, națională pentru care o ieșire din grupă ar reprezenta un real succes. Vă lăsăm cu grupele de la Euro 2024 și programul:

Grupele de la EURO 2024

Grupa A

  • Germania
  • Scoția
  • Ungaria
  • Elveția

Grupa B

  • Spania
  • Croația
  • Italia
  • Albania

Grupa C

  • Slovenia
  • Danemarca
  • Serbia
  • Anglia

Grupa D

  • Polonia
  • Olanda
  • Austria
  • Franța

Grupa E

  • Belgia
  • Slovacia
  • România
  • Ucraina

Grupa F

  • Turcia
  • Georgia
  • Portugalia
  • Cehia

Programul complet al meciurilor de la EURO 2024

14 iunie

  1. Germania – Scoția (Munchen), ora 22:00

15 iunie

  1. Ungaria – Elveția (Koln), ora 16:00
  2. Spania – Croația (Berlin), ora 19:00
  3. Italia – Albania (Dortmund), ora 22:00

16 iunie

  1. Polonia – Olanda (Hamburg), ora 16:00
  2. Slovenia – Danemarca (Stuttgart), ora 19:00
  3. Serbia – Anglia (Gelsenkirchen), ora 22:00

17 iunie

  1. România – Ucraina (Munchen), ora 16:00
  2. Belgia – Slovacia (Frankfurt), ora 19:00
  3. Austria – Franța (Dusseldorf), ora 22:00

18 iunie

  1. Turcia – Georgia (Dortmund), ora 19:00
  2. Portugalia – Cehia (Leipzig), ora 22:00

19 iunie

  1. Croația – Albania (Hamburg), ora 16:00
  2. Germania – Ungaria (Stuttgart), ora 19:00
  3. Scoția – Elveția (Koln), ora 22:00

20 iunie

  1. Slovenia – Serbia (Munchen), ora 16:00
  2. Danemarca – Anglia (Frankfurt), ora 19:00
  3. Spania – Italia (Gelsenkirchen), ora 22:00

21 iunie

  1. Slovacia – Ucraina (Dusseldorf), ora 16:00
  2. Polonia – Austria (Berlin), ora 19:00
  3. Olanda – Franța (Leipzig), ora 22:00

22 iunie

  1. Georgia – Cehia (Hamburg), ora 16:00
  2. Turcia – Portugalia (Dortmund), ora 19:00
  3. Belgia – România (Koln), ora 22:00

23 iunie

  1. Elveția – Germania (Frankfurt), ora 22:00
  2. Scoția – Ungaria (Stuttgart), ora 22:00

24 iunie

  1. Croația – Italia (Leipzig), ora 22:00
  2. Albania – Spania (Dusseldorf), ora 22:00

25 iunie

  1. Olanda – Austria (Berlin), ora 19:00
  2. Franța – Polonia (Dortmund), ora 19:00
  3. Anglia – Slovenia (Koln), ora 22:00
  4. Danemarca – Serbia (Munchen), ora 22:00

26 iunie

  1. Slovacia – România (Frankfurt), ora 19:00
  2. Ucraina – Belgia (Stuttgart), ora 19:00
  3. Cehia – Turcia (Hamburg), ora 22:00
  4. Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen), ora 22:00

Programul optimilor de finală

29 iunie

  1. 2A – 2B (Berlin), ora 19:00
  2. 1A – 2C (Dortmund), ora 22:00

30 iunie

  1. 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen), ora 19:00
  2. 1B – 3A/D/E/F (Koln), ora 22:00

1 iulie

  1. 2D – 2E (Dusseldorf), ora 19:00
  2. 1F – 3A/B/C (Frankfurt), ora 22:00

2 iulie

  1. 1E – 3A/B/C/D (Munchen), ora 19:00
  2. 1D – 2F (Leipzig), ora 22:00

Programul sferturilor de finală

5 iulie

  1. W39 – W37 (Stuttgart), ora 19:00
  2. W41 – W42 (Hamburg), ora 22:00

6 iulie

  1. W40 – W38 (Dusseldorf)
  2. W43 – W44 (Berlin)

Programul semifinalelor

9 iulie

  1. W45 – W46 (Munchen), ora 22:00

10 iulie

  1. W47 – W48 (Dortmund), ora 22:00

Finala

14 iulie

  1. W49 – W50 (Berlin), ora 22:00

Adsense

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.