Acasă Actualitatea Microbuz cu străini răsturnat pe A1, aproape de Topolovățu Mare

Microbuz cu străini răsturnat pe A1, aproape de Topolovățu Mare

0

Centrul INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratulu Gieneral al Poliției Române a anunțat în urmă cu puțin timp că un microbuz plin cu pasageri s-a răstunrat în apropiere de localitatea Topolovățu Mare, din județul Timiș, la kilometrul 480+200 metri al Autostrăzii A1 pe sensul dinspre Lugoj către Arad.



„Traficul este întrerupt la kilometrul 480+200 metri al Autostrăzii A1 pe sensul dinspre Lugoj către Arad, în zona localităţii Topolovăţu Mare, judeţul Timiş, din cauza unui microbuz răsturnat pe suprafaţa de rulare. Nouă persoane au fost rănite uşor, fiind transportate la spital pentru îngrijiri medicale”, reiese dintr-un anunţ, pe pagina Poliţiei Române.

Din fericire nimeni nu a fost grav rănit, iar la această oră se circulă normal. În autovehicul se aflau cetățeni străini, care au fost duși la spital pentru investigații amănunțite.

„Am fost solicitaţi să intervenim la un accident rutier, microbuz răsturnat, pe autostrada A1, km 480. La faţa locului s-au deplasat de urgenţă două autospeciale de stingere cu modul de descarcerare, 3 autosanitare SMURD, o autospecială de transport personal şi victime multiple (ATPVM), 3 ambulanţe SAJ şi 21 de pompieri. De asemenea, a fost alertat şi elicopterul SMURD”, transmite ISU Timiş.

Potrivit ISU Timiş, în acelaşi timp, tot pe autostrada A1, la km 479 a avut loc o tamponare în care au fost implicate trei autoturisme în care se aflau 7 persoane. Doar o persoană a fost rănită uşor. Aceasta primeşte îngrijiri medicale.

tyle='margin: 8px 0; clear: both;'>






Adsense