Acasă Actualitatea LISTĂ. Ce primării au luat PNL, UDMR și PSD în județul Satu...

LISTĂ. Ce primării au luat PNL, UDMR și PSD în județul Satu Mare?

0

Vă prezentăm, pe partide, primăriile câștigate în județul Satu Mare după alegerile din 9 iunie 2024:

PNL
. Orașul Ardud – Ovidiu Duma (PNL)
. Acâș – Dolhai Gati (PNL)
. Apa – Radu Trandafir (PNL)
. Bătarci – Vasile Toma (PNL)
. Beltiug – Ioan Bartok Gurzău (PNL)
. Bârsău – Sofinel Ciurdaș (PNL)
. Bogdand – Aurel Bojan (PNL)
. Botiz – Ioan Mureșan (PNL)
. Cămărzana – Florin Ionici (PNL)
. Certeze – Petru Ciocan (PNL)
. Doba – Narcisa Pataki (PNL)
. Medieșu Aurit – Torok Marian (PNL)
. Odoreu – Dumitru Pop (PNL)
. Păulești – Zenoviu Bontea (PNL)
. Pișcolt – Cosmin Varga (PNL)
. Santău – Marinel Rotar (PNL)
. Săuca – Hodorog David (PNL)
. Socond – Nicolae Cornea (PNL)
. Supur – Crișan Sergiu (PNL)
. Târșolț – Doroș Georgel Grigore Florin (PNL)
. Vama – Vasile Corodan (PNL)

UDMR
. Municipiul Satu Mare – Kereskenyi Gabor (UDMR)
. Municipiul Carei – Kovacs Monica (UDMR)
. Orașul Livada – Piricsi Arthur (UDMR)
. Agriș – Szabo Elek (UDMR)
. Andrid – Papp Tibor (UDMR)
. Berveni – Azurak Cristian (UDMR)
. Cămin – Suto Imre (UDMR)
. Căpleni – Megyeri Tamas (UDMR)
. Ciumești – Schwartzkoph Ioan (UDMR)
. Căuaș – Nagy Barna (UDMR)
. Culciu – Kallos Zsolt (UDMR)
. Dorolț – Mihai Găman (UDMR)
. Foieni – Brem Laszlo (UDMR)
. Halmeu – Ilyes Sandor (UDMR)
. Hodod – Balog Francisc (UDMR)
. Lazuri – Beres Antal (UDMR)
. Micula – Ștefan Doboș (UDMR)
. Orașu Nou – Gavril Mailat (UDMR)
. Petrești – Otto Marchiș (UDMR)
. Pir – Kiss Lorand (UDMR)
. Porumbești – Toth Zoltan (UDMR)
. Săcășeni – Balla Imre (UDMR)
. Tiream – Tar Nicolae (UDMR)
. Turulung – Gyákon György (UDMR)
. Urziceni – Schupler Tiberiu (UDMR)
. Viile Satu Mare – Szabolcs Szűcs (UDMR)

PSD
. Orașul Tășnad – Adrian Farcău (PSD)
. Orașul Negrești-Oaș – Aurelia Fedorca (PSD)
. Bixad – Lenuța Cornea (PSD)
. Cehal – Gheorghe Jurchiș (PSD)
. Craidorolț – Daniel Balog (PSD)
. Crucișor – Andrei Sergiu Daniel (PSD)
. Gherța Mică – Ioan Ciută (PSD)
. Homoroade – Simion Ardelean (PSD)
. Moftin – David Gheorghe (PSD)
. Pomi – Krișan Cosmin Ionel (PSD)
. Racșa – Toma Betea (PSD)
. Tarna Mare – Monica Sobius (PSD)
. Terebești – Avorniciți Mariana (PSD)
. Valea Vinului – Radsu Cristea (PSD)
. Vetiș – Daniel Codrea (PSD)

Alte partide
. Călinești-Oaș – Ioan Bumb (independent)
. Sanislău – Ștefan Kirmer (FDG)
. Turț – Ioan Tiution (USR)

Adsense

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.