De mai bine de două zile, deputatul PNL de Satu Mare, Adrian Cozma și-a petrecut mare parte din timp la Vama Petea, unde a dorit să gestioneze situațiile tensionate și descongestionarea traficului infernal de la punctul de trecere a frontierei.
A vorbit cu autoritățile din Ungaria, apoi a oferit explicații și a stat de vorbă cu oamenii, pentru a le afla doleanțele, iar în această seară a venit cu sute de pahare cu ceai, iar acum au venit zeci de cutii cu pizza, care sunt împărțite oamenilor care așteaptă de multe ore să intre în România, pentru a-și petrece Crăciunul în familie.
Alături de câteva ajutoare, deputatul a împărțit de mâncare celor care stau la cozi, în special copiilor din mașini, care nu erau puțini.
<
Adsense