Acasă Fotbal FCSB umilește o echipă ”de județ” din Olanda! Jucătorii folosiți

FCSB umilește o echipă ”de județ” din Olanda! Jucătorii folosiți

0

FCSB a înregistrat o victorie categorică în partida amicală disputată luni împotriva echipei CSV Apeldoorn, câștigând cu scorul impresionant de 8-0. Roș-albaștrii au demonstrat o formă excelentă pe teren, sub conducerea antrenorului Elias Charalambous, care a folosit două formule de echipă diferite pentru fiecare repriză.

Scorul a fost deschis de Mihai Lixandru în minutul 6, urmat de Alexandru Băluță, care a reușit o dublă rapidă în minutele 20 și 21. Luis Phelipe a adăugat un alt gol în minutul 25, ducând scorul la 4-0 până la pauză.

În repriza a doua, FCSB a continuat să-și domine adversarii. Marius Ștefănescu a înscris de două ori, în minutele 53 și 84, în timp ce Nana Antwi și David Miculescu și-au adus contribuția cu câte un gol fiecare, în minutele 64 și respectiv 89.

Elias Charalambous a optat pentru două formații diferite, testând și evaluând jucătorii într-un mod eficient. În prima repriză, echipa a fost alcătuită din:

• Vlad (portar)
  • Crețu, Ngezana, Haruț, Radunovic (cpt) (apărare)
  • Lixandru, Pandele (mijlocași defensivi)
  • Musi, Băluță, Luis Phelipe (mijlocași ofensivi)
  • Radaslavescu (atacant)

În repriza a doua, pe teren au intrat:

• Udrea (portar)
  • Dawa, Chiricheș, Panțîru (apărare)
  • Antwi, Alhassan, Edjouma, Kiki (mijlocași)
  • Ștefănescu, Miculescu, Toma (atac)

FCSB se pregătește acum pentru următorul meci amical, care va avea loc vineri, la ora locală 16:00 (17:00 ora României), împotriva echipei Almere City FC. După prestația excelentă împotriva CSV Apeldoorn, așteptările sunt mari pentru echipa lui Charalambous, care continuă să-și ajusteze strategia și să-și perfecționeze jocul înaintea începutului sezonului competițional.

Roș-albaștrii au demonstrat o formă promițătoare și o coeziune remarcabilă pe teren, lăsându-i pe fani încrezători și entuziasmați pentru viitoarele provocări.

English version

FCSB recorded a resounding victory in the friendly match played on Monday against CSV Apeldoorn, winning with an impressive score of 8-0. The Red and Blues demonstrated excellent form on the field under the guidance of coach Elias Charalambous, who used two different team line-ups for each half.

The score was opened by Mihai Lixandru in the 6th minute, followed by Alexandru Băluță, who scored a quick double in the 20th and 21st minutes. Luis Phelipe added another goal in the 25th minute, bringing the score to 4-0 by halftime.

In the second half, FCSB continued to dominate their opponents. Marius Ștefănescu scored twice, in the 53rd and 84th minutes, while Nana Antwi and David Miculescu each contributed with a goal in the 64th and 89th minutes, respectively.

Elias Charalambous opted for two different line-ups, effectively testing and evaluating the players. In the first half, the team was composed of:

Vlad (goalkeeper)

Crețu, Ngezana, Haruț, Radunovic (captain) (defenders)

Lixandru, Pandele (defensive midfielders)

Musi, Băluță, Luis Phelipe (offensive midfielders)

Radaslavescu (forward)

In the second half, the team consisted of:

Udrea (goalkeeper)

Dawa, Chiricheș, Panțîru (defenders)

Antwi, Alhassan, Edjouma, Kiki (midfielders)

Ștefănescu, Miculescu, Toma (forwards)

FCSB is now preparing for their next friendly match, which will take place on Friday at 16:00 local time (17:00 Romanian time), against Almere City FC. Following their excellent performance against CSV Apeldoorn, expectations are high for Charalambous’ team, which continues to adjust their strategy and perfect their game ahead of the competitive season’s start.

The Red and Blues have demonstrated promising form and remarkable cohesion on the field, leaving fans confident and excited for the upcoming challenges.