Acasă Informativ Covid-19: Trei cazuri noi și un deces la nivelul județului

Covid-19: Trei cazuri noi și un deces la nivelul județului

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 13022 îmbolnăviri, 12619 vindecări și 376 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 3 noi cazuri de îmbolnăvire și s-a înregistrat un deces, un pacient de 72 de ani internat la secția ATI a Spitalului Judetean de Urgență Satu Mare.

Până în prezent au fost efectuate 113080 teste, din care 268 în cursul zilei precedente. La nivelul județului Satu Mare, în data de 15 iulie 2021, se află 8 persoane izolate și 336 persoane în carantină la domiciliu sau la locația declarată.

Până astăzi, 15 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.081.467 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 1.046.610 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 62 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19).

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127700,01
2.Arad2369250,02
3.Argeș2747400,04
4.Bacău2609700,02
5.Bihor2928800
6.Bistrița-Năsăud1188710,02
7.Botoșani1419610,01
8.Brașov4368800,01
9.Brăila1330000,02
10.Buzău1258710,01
11.Caraș-Severin1149210,02
12.Călărași1006300,01
13.Cluj5764840,05
14.Constanța4297540,02
15.Covasna855700
16.Dâmbovița2250700,01
17.Dolj2670940,02
18.Galați2766900,02
19.Giurgiu1103310,02
20.Gorj921700,01
21.Harghita828900,01
22.Hunedoara2287920,02
23.Ialomița1079600,02
24.Iași4245310,03
25.Ilfov4515720,04
26.Maramureș2042220,02
27.Mehedinți833900
28.Mureș2398400,01
29.Neamț1899000,02
30.Olt1463020,02
31.Prahova3547410,07
32.Satu Mare1302230,05
33.Sălaj1095100,02
34.Sibiu2651810,01
35.Suceava2422900
36.Teleorman1372840,01
37.Timiș5438530,04
38.Tulcea844300,02
39.Vaslui1599700,02
40.Vâlcea1645100,02
41.Vrancea1069520
42.Mun. București183797120,04
43.Cazuri noi nealocate pe județe    482*5 
 TOTAL1.081.46762 
Articolul precedentCe filme noi vedem la Cineplexx Satu Mare din 16 iulie
Articolul următorAu băut și s-au urcat la volan! Polițiștii sătmăreni le-au întocmit dosare penale

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here