Acasă Informativ Covid-19: Satu Mare, fără cazuri noi de infectare

Covid-19: Satu Mare, fără cazuri noi de infectare

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 13016 îmbolnăviri, 12618 vindecări și 375 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore s-a înregistrat nu s-au înregistrat noi cazuri de îmbolnăvire și nu s-au înregistrat decese.

Până în prezent au fost efectuate 112460 teste, din care 322 în cursul zilei precedente. La nivelul județului Satu Mare, în data de 13 iulie 2021, se află 6 persoane izolate și 322 persoane în carantină la domiciliu sau la locația declarată.

Până astăzi, 13 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.081.326 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 1.046.447 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 51 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19). În unitățile sanitare de profil, numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 288. Dintre acestea, 52 sunt internate la ATI. 

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 8.490.322 de teste RT-PCR și 1.604.929 de teste rapide antigenice. În ultimele 24 de ore au fost efectuate 12.559 de teste RT-PCR (6.084 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 6.475 la cerere) și 15.100 de teste rapide antigenice.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127610,01
2.Arad2368540,02
3.Argeș2747400,04
4.Bacău2609410,02
5.Bihor2928710
6.Bistrița-Năsăud1188420,03
7.Botoșani1419420,01
8.Brașov4368800,02
9.Brăila1330000,02
10.Buzău1258500,01
11.Caraș-Severin1149100,02
12.Călărași1006300,01
13.Cluj5763320,05
14.Constanța4297000,01
15.Covasna855700
16.Dâmbovița2250710,01
17.Dolj2670400,03
18.Galați2767000,03
19.Giurgiu1103100,03
20.Gorj921700,01
21.Harghita829000,01
22.Hunedoara2287600,02
23.Ialomița1079610,01
24.Iași4244950,03
25.Ilfov4514920,04
26.Maramureș2041900,02
27.Mehedinți833900
28.Mureș2398410,02
29.Neamț1898910,02
30.Olt1462800,02
31.Prahova3547300,09
32.Satu Mare1301600,05
33.Sălaj1095000,02
34.Sibiu2651300,01
35.Suceava2422710,01
36.Teleorman1372210,01
37.Timiș5437810,04
38.Tulcea844310,03
39.Vaslui1599610,01
40.Vâlcea1645120,03
41.Vrancea1069300
42.Mun. București183780140,04
43.Cazuri noi nealocate pe județe    455*6 
 TOTAL1.081.32651 
Articolul precedentCFR Cluj își caută atacant! Se mai așteaptă transferuri
Articolul următorInfracțiuni depistate în trafic la Carei

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here