Acasă Informativ Covid-19 | Peste 100 de cazuri noi, decese la spitalele din Carei...

Covid-19 | Peste 100 de cazuri noi, decese la spitalele din Carei și Negrești-Oaș

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 14676 îmbolnăviri, 13187 vindecări și 408 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 107 cazuri noi de îmbolnăvire și s-au înregistrat 2 decese, o pacienta de 57 de ani la Spitalul Municipal Carei și un pacient de 78 ani la Spitalul Orasenesc Negresti-Oas.

Până în prezent au fost efectuate 154328 teste, din care 654 în cursul zilei precedente. La nivelul județului Satu Mare, în data de 16 septembrie 2021, se află 832 persoane izolate și 650 persoane în carantină la domiciliu sau la locația declarată.

Până astăzi, 16 septembrie, pe teritoriul României au fost confirmate 1.135.027 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19), din care 1.073.552 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 4.441 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba21840390,76
2.Arad246141150,92
3.Argeș28197420,58
4.Bacău27593771,01
5.Bihor30082820,67
6.Bistrița-Năsăud13173821,93
7.Botoșani15044761,13
8.Brașov44728870,80
9.Brăila13641370,38
10.Buzău13021330,41
11.Caraș-Severin12115411,01
12.Călărași10792650,95
13.Cluj603081711,72
14.Constanța450332121,37
15.Covasna8678130,25
16.Dâmbovița23229530,63
17.Dolj282312021,23
18.Galați28794850,94
19.Giurgiu11613401,19
20.Gorj9637420,62
21.Harghita8543310,37
22.Hunedoara23623570,71
23.Ialomița11200220,72
24.Iași443351690,88
25.Ilfov474552462,14
26.Maramureș219731461,76
27.Mehedinți8719350,75
28.Mureș24584470,58
29.Neamț20073800,96
30.Olt15400771,00
31.Prahova369321140,94
32.Satu Mare146761072,79
33.Sălaj11377481,07
34.Sibiu27462720,96
35.Suceava262501561,33
36.Teleorman14632491,34
37.Timiș573162601,93
38.Tulcea8710160,55
39.Vaslui169011010,92
40.Vâlcea16967540,77
41.Vrancea11241450,82
42.Mun. București1922736041,93
43.Din străinătate**129121 
44.Cazuri noi nealocate pe județe    2731*290 
 TOTAL1.135.0274.441 

Adsense

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.