Acasă Informativ Covid-19: Fără decese sau cazuri noi în județ

Covid-19: Fără decese sau cazuri noi în județ

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 12988* îmbolnăviri, 12602 vindecări și 365 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore nu s-au înregistrat cazuri de imbolnavire, nu s-au inregistrat decese. Până în prezent au fost efectuate 106040 teste, din care 255 în cursul zilei precedente. La nivelul județului Satu Mare, în data de 19 iunie 2021, se află 7 persoane izolate și 329 persoane în carantină la domiciliu sau la locatia declarată.

Până astăzi, 19 iunie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.080.203 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

1.044.944 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 63 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2126300,17
2.Arad2366110,11
3.Argeș2742940,13
4.Bacău2605710,03
5.Bihor29279-2**0,1
6.Bistrița-Năsăud1187110,05
7.Botoșani1417500,07
8.Brașov4367410,07
9.Brăila1329320,07
10.Buzău1258100,04
11.Caraș-Severin1147800,1
12.Călărași1005600,06
13.Cluj5754980,11
14.Constanța4294940,07
15.Covasna855500,1
16.Dâmbovița2249810,06
17.Dolj2664930,07
18.Galați2763610,07
19.Giurgiu1101810,04
20.Gorj920700,02
21.Harghita828200,06
22.Hunedoara2286400,02
23.Ialomița1078820,11
24.Iași4239730,06
25.Ilfov4509510,09
26.Maramureș2039520,07
27.Mehedinți833600,05
28.Mureș2396210,08
29.Neamț1896210,09
30.Olt1461130,06
31.Prahova3535650,17
32.Satu Mare12988-1**0,06
33.Sălaj1094310,08
34.Sibiu2649620,06
35.Suceava2420810,05
36.Teleorman1371200,11
37.Timiș5432750,09
38.Tulcea843510,03
39.Vaslui1598000,05
40.Vâlcea1643400,09
41.Vrancea1069320,05
42.Mun. București18362670,11
43.Cazuri noi nealocate pe județe              435*1 
 TOTAL1.080.20363 
Articolul precedentPrimele date oficiale referitoare la dubla crimă de ieri de la Târșolț
Articolul următorDaniel Graovac, acontat de CFR Cluj

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here