Acasă Informativ Covid-19: Fără cazuri noi și îmbolnăviri în județul Satu Mare

Covid-19: Fără cazuri noi și îmbolnăviri în județul Satu Mare

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 12988 îmbolnăviri, 12604 vindecări și 365 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore nu s-au înregistrat cazuri de imbolnavire, nu s-au inregistrat decese. Până în prezent au fost efectuate 106297 teste, din care 40 în cursul zilei precedente. La nivelul județului Satu Mare, în data de 21 iunie 2021, se află 3 persoane izolate și 374 persoane în carantină la domiciliu sau la locatia declarată.

Până astăzi, 21 iunie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.080.282 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19), din care 1.045.207 pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 26 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19). Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 8.224.093 de teste RT-PCR și 1.360.869 de teste rapide antigenice. În ultimele 24 de ore au fost efectuate 4.088 de teste RT-PCR (1.771 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 2.317 la cerere) și 5.341 de teste rapide antigenice.

În unitățile sanitare de profil, numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 759. Dintre acestea, 158 sunt internate la ATI. 

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2126500,15
2.Arad2366300,09
3.Argeș2743520,11
4.Bacău2606020,03
5.Bihor2928210,09
6.Bistrița-Năsăud1187200,05
7.Botoșani1417810,07
8.Brașov4367600,05
9.Brăila1329410,06
10.Buzău1258100,03
11.Caraș-Severin1148020,09
12.Călărași1005800,06
13.Cluj5755000,1
14.Constanța4295010,06
15.Covasna855500,1
16.Dâmbovița2249800,06
17.Dolj2665220,07
18.Galați2763800,06
19.Giurgiu1101900,04
20.Gorj920900,01
21.Harghita828300,06
22.Hunedoara2286400
23.Ialomița1078900,08
24.Iași4239700,05
25.Ilfov4510150,09
26.Maramureș2039610,07
27.Mehedinți833700,04
28.Mureș2396520,07
29.Neamț1896620,07
30.Olt1461100,06
31.Prahova3537270,15
32.Satu Mare1298800,04
33.Sălaj1094300,07
34.Sibiu2649900,05
35.Suceava2420800,04
36.Teleorman1371200,09
37.Timiș5432610,07
38.Tulcea843600,02
39.Vaslui1598400,04
40.Vâlcea1643510,07
41.Vrancea1069300,05
42.Mun. București18363730,09
43.Cazuri noi nealocate pe județe            425*-8 
 TOTAL1.080.28226 
Articolul precedentConștientizare cu privire la drepturile animalelor și obligațiile proprietarilor! Poliția, prezentă la Rușeni
Articolul următorSimona Halep rămâne a treia în clasamentul WTA! Și a doua favorită la Wimbledon

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here