Acasă Informativ Covid-19: Două decese și 93 de cazuri noi în județul Satu Mare

Covid-19: Două decese și 93 de cazuri noi în județul Satu Mare

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 14.569 îmbolnăviri, 13.129 vindecări și 406 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 93 cazuri noi de îmbolnăvire și s-au înregistrat două decese, un pacient de 81 de ani la Spitalul Municipal Carei și un pacient de 37 ani la Spitalul de Pneumoftiziologie Satu Mare.

Incidența continuă să crească, ajungând la 2,71 de cazuri la mia de locuitori.

Până în prezent au fost efectuate 153674 teste, din care 700 în cursul zilei precedente. La nivelul județului Satu Mare, în data de 15 septembrie 2021, se află 785 persoane izolate și 495 persoane în carantină la domiciliu sau la locația declarată.

Până astăzi, 15 septembrie, pe teritoriul României au fost confirmate 1.130.586 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19), din care 1.070.645 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 4.004 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba21801670,69
2.Arad24499680,86
3.Argeș28155630,53
4.Bacău275161180,98
5.Bihor30000790,61
6.Bistrița-Năsăud130911211,84
7.Botoșani14968611,04
8.Brașov44641710,77
9.Brăila13604400,35
10.Buzău12988440,42
11.Caraș-Severin12074481,02
12.Călărași10727300,93
13.Cluj601371701,66
14.Constanța448211101,20
15.Covasna8665200,24
16.Dâmbovița23176410,57
17.Dolj28029971,16
18.Galați28709900,88
19.Giurgiu11573341,11
20.Gorj9595400,59
21.Harghita8512140,34
22.Hunedoara23566490,63
23.Ialomița11178400,70
24.Iași441661520,85
25.Ilfov472091361,98
26.Maramureș218271151,67
27.Mehedinți8684310,71
28.Mureș24537490,56
29.Neamț19993670,91
30.Olt15323840,98
31.Prahova368181050,88
32.Satu Mare14569932,71
33.Sălaj11329461,01
34.Sibiu27390830,93
35.Suceava260941571,24
36.Teleorman14583551,25
37.Timiș570562351,83
38.Tulcea8694270,52
39.Vaslui16800820,89
40.Vâlcea16913410,71
41.Vrancea11196380,75
42.Mun. București1916695701,80
43.Din străinătate**127033 
44.Cazuri noi nealocate pe județe    2441*290 
 TOTAL1.130.5864.004 

Adsense

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.