Acasă Informativ Covid-19 | Doar 12 cazuri noi și un deces la Spitalul din...

Covid-19 | Doar 12 cazuri noi și un deces la Spitalul din Carei

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 14.958 îmbolnăviri, 13.417 vindecări și 416 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 12 cazuri noi de îmbolnăvire și s-a înregistrat un deces, un pacient de 83 de ani la Spitalul Municipal Carei, persoană cu multiple comorbidități.

Până în prezent au fost efectuate 156305 teste, din care 459 în cursul zilei precedente. La nivelul județului Satu Mare, în data de 19 septembrie 2021, se află 870 persoane izolate și 705 persoane în carantină la domiciliu sau la locația declarată.

Până astăzi, 19 septembrie, pe teritoriul României au fost confirmate 1.148.710 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 1.079.408 pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 3.817 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba22005451,09
2.Arad24919881,35
3.Argeș28418790,80
4.Bacău27914991,23
5.Bihor30308630,91
6.Bistrița-Năsăud13422652,51
7.Botoșani15340841,52
8.Brașov45000901,04
9.Brăila13737150,65
10.Buzău13193670,59
11.Caraș-Severin12252281,28
12.Călărași10962311,26
13.Cluj609191822,17
14.Constanța455041931,63
15.Covasna8746220,42
16.Dâmbovița23367440,82
17.Dolj286511241,72
18.Galați29027521,18
19.Giurgiu11754461,47
20.Gorj9743420,86
21.Harghita8608170,57
22.Hunedoara23806450,94
23.Ialomița11358450,96
24.Iași449411931,24
25.Ilfov480032772,93
26.Maramureș223891262,31
27.Mehedinți8894571,02
28.Mureș24786470,75
29.Neamț20310751,12
30.Olt15652861,39
31.Prahova374161721,26
32.Satu Mare14958123,21
33.Sălaj11511281,40
34.Sibiu27701981,30
35.Suceava266751131,74
36.Teleorman14822241,65
37.Timiș581192912,54
38.Tulcea8776200,71
39.Vaslui17200831,27
40.Vâlcea17091440,99
41.Vrancea1136291,00
42.Mun. București1938883472,44
43.Din străinătate**134516 
44.Cazuri noi nealocate pe județe    3918*133 
 TOTAL1.148.7103.817 

Adsense

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.