Acasă Informativ COVID-19 | Aproape 100 de cazuri noi și trei decese în 24...

COVID-19 | Aproape 100 de cazuri noi și trei decese în 24 de ore în județ

0

Până astăzi, în județul Satu Mare s-au înregistrat 17.144 îmbolnăviri, 15.338 vindecări și 510 decese cauzate de coronavirus. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 97 cazuri noi de îmbolnăvire și s-au înregistrat 3 decese, două paciente de 68 și 73 de ani la Spitalul Municipal Carei și o pacientă de 74 de ani la Spitalul Pelican Oradea, persoane cu multiple comorbidități.

Până în prezent au fost efectuate 168.402 teste, din care 176 realizate în cursul zilei precedente (1 test Rt Pcr și 175 teste rapide antigen). La nivelul județului Satu Mare, în data de 11 octombrie 2021, se află 1041 persoane izolate și 756 persoane în carantină la domiciliu sau la locația declarată.

În municipiul nostru, incidența este 5,31, în județ de 3,63, în ușoară creștere, iar 1296 de sătmăreni au ASTĂZI, Covid-19.

Până astăzi, 11 octombrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.365.788 de cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 3.945 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare din care 1.177.704 pacienți au fost declarați vindecați.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 9.148 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 183 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba251841576,09
2.Arad296452357,13
3.Argeș323522674,93
4.Bacău320021353,86
5.Bihor346762084,93
6.Bistrița-Năsăud15988915,37
7.Botoșani18170844,32
8.Brașov503653666,04
9.Brăila161031325,22
10.Buzău159101924,49
11.Caraș-Severin14290944,44
12.Călărași131881315,02
13.Cluj695782748,11
14.Constanța526565146,67
15.Covasna952582,38
16.Dâmbovița264981774,16
17.Dolj358012607,33
18.Galați32733914,18
19.Giurgiu14138766,93
20.Gorj11441783,50
21.Harghita9814462,62
22.Hunedoara27054965,31
23.Ialomița137282216,23
24.Iași543513006,91
25.Ilfov5766932814,70
26.Maramureș259891304,68
27.Mehedinți117111357,25
28.Mureș278551083,79
29.Neamț23717944,32
30.Olt192131616,07
31.Prahova449133156,81
32.Satu Mare17144973,63
33.Sălaj13765506,87
34.Sibiu30591824,58
35.Suceava316831424,52
36.Teleorman18020486,92
37.Timiș6963748010,15
38.Tulcea10082724,24
39.Vaslui208431244,97
40.Vâlcea195821754,96
41.Vrancea13307603,72
42.Mun. București235722242314,20
43.Din străinătate**156310 
44.Cazuri noi nealocate pe județe    17592*-119 
 TOTAL1.365.7889.148 
Articolul precedentSatu Mare rămâne la incidența 5,31! Vetiș trece de 6 la mie
Articolul următorPompierii sătmăreni sar în ajutor! Verifică secțiile ATI din județ

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here